Doradztwo

Doradztwo

Tylko harmonijna współpraca pozwala osiągnąć sukces.

Mięso drobiowe jest najzdrowszym źródłem białka zwierzęcego, dlatego jego produkcja i konsumpcja stale rosną.

Zdrowe mięso drobiowe pochodzące od zdrowych indyków jest gwarancją ludzkiego zdrowia, a na straży tego ostatniego stoimy my - lekarze weterynarii, ale i - co nawet ważniejsze - hodowcy drobiu.

Tylko harmonijna współpraca pozwala osiągnąć sukces.

Warunki zootechniczne

Na początek kilka słów o zabiegach dezynfekcyjnych wykonywanych w kurniku w okresie przerwy technologicznej.

Otóż po zakończonym tuczu ptaków, najważniejsze jest dokładne opróżnienie i posprzątanie budynku oraz konsekwentne realizowanie programu oczyszczania i dezynfekcji. Właściwie przeprowadzona dezynfekcja ma na celu zmniejszenie zagrożenia infekcją poprzez redukcję drobnoustrojów chorobotwórczych w środowisku poniżej bezpiecznego poziomu. Właściwie przeprowadzona dezynfekcja dzieli się na następujące etapy:

  1. Usuwanie brudu i kurzu (usunięcie pajęczyn, kurzu, obornika, resztek niezjedzonej paszy, wyniesieniu przenośnego sprzętu z budynku).

  2. Czyszczenie linii pojenia (przepompowanie przez sieć wodociągową środka dezynfekcyjnego mającego właściwości rozpuszczania osadów).

  3. Mycie właściwe [mycie za pomocą myjek wysokociśnieniowych (dysze obrotowe, ciśnienie robocze 200 – 240 bar) ścian, posadzki, i elementów stałych budynku].

  4. Dezynfekcja zasadnicza (ostatni etap, który ma za zadanie wyeliminowanie wszelkich wirusów, bakterii, grzybów, pleśni i innych chorobotwórczych organizmów. Polega na rozpyleniu środka dezynfekcyjnego przy użyciu turbozamgławiarki na zaścielony kurnik).

Optymalne warunki środowiskowe, obok żywienia, decydują o zdrowiu ptaków i opłacalności ich hodowli. Składają się na nie odpowiednia temperatura, wilgotność, ruch powietrza, szkodliwe domieszki gazowe, zapylenie, hałas i oświetlenie.

Pliki:

powrót

KONTAKT I DOJAZD

Jak do nas trafić

Gabinet Weterynaryjny "Nativet" Marek Blanda

Olsztyn 10-692, Piotrowskiego 10e
Pon.-Pt.: 7.00 - 15.00
Stacja Paliw Shell
Dynamic fitness

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.